Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Chia-manteli-heraproteiinivanukas glykeminen indeksi on 20, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Chia-manteli-heraproteiinivanukas sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Chia-manteli-heraproteiinivanukas on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 5g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 6g |
| Tyydyttyneet | 1g |
| Tyydyttymättömät | 5g |
| Natrium | 80mg |
Chia-manteli-heraproteiinivanukas glykeminen indeksi on 20, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Chia-manteli-heraproteiinivanukas glykeminen indeksi on matala (20), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Chia-manteli-heraproteiinivanukas glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →