Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
broccolini glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, broccolini sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
broccolini on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 35 kcal |
| Hiilihydraatit | 6.6g |
| Sokerit (yhteensä) | 1.2g |
| Luonnolliset | 1.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3.7g |
| Liukoinen | 1.1g |
| Liukenematon | 2.6g |
| Proteiini | 2.4g |
| Rasva | 0.4g |
| Tyydyttyneet | 0.05g |
| Tyydyttymättömät | 0.35g |
| Natrium | 25mg |
broccolini glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
broccolini glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
broccolini glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →