ραβιόλι με σολομό

GI 50 · ΧαμηλόςGL 12 / 100 g5/10

Χαμηλό GI

50 GI

GL 12 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 5/10
  • Περιέχει πρωτεΐνη υψηλής ποιότητας από σολομό
  • Μέτριο επίπεδο επεξεργασίας

Το ραβιόλι με σολομό έχει γλυκαιμικό δείκτη 50 (Χαμηλός).

Ενημερώθηκε 29 Σεπ 2026 · Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το ραβιόλι με σολομό είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

185
Θερμίδες
24 g
Υδατάνθρακες
9 g
Πρωτεΐνες
6 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες185 kcal
Υδατάνθρακες24 g
Σάκχαρα (σύνολο)1.5 g
Φυσικά1.5 g
Προστιθέμενα0 g
Φυτικές ίνες2 g
Διαλυτές0.6 g
Αδιάλυτες1.4 g
Πρωτεΐνες9 g
Λίπη6 g
Κορεσμένα1.5 g
Ακόρεστα3.5 g
Νάτριο350 mg

Βαθμός επεξεργασίας

65%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • Περιέχει πρωτεΐνη υψηλής ποιότητας από σολομό
  • Παρέχει φυτικές ίνες
  • Πηγή υγιεινών ακόρεστων λιπαρών
  • Μέτριο επίπεδο επεξεργασίας
  • Περιέχει επεξεργασμένο αλεύρι
  • Μέτριο γλυκαιμικό φορτίο

Αλλεργιογόνα

Περιέχει: γλουτένη
Μπορεί να περιέχει: ψάρι

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του ραβιόλι με σολομό;

Το ραβιόλι με σολομό έχει γλυκαιμικό δείκτη 50 (Χαμηλός) και γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100 g.

Είναι το ραβιόλι με σολομό κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το ραβιόλι με σολομό έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.

Πώς επηρεάζει το ραβιόλι με σολομό το σάκχαρο αίματος;

Το ραβιόλι με σολομό έχει γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το ραβιόλι με σολομό στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.