Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 30, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 331 kcal |
| Υδατάνθρακες | 72.7g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.4g |
| Φυσικά | 2.4g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 9g |
| Διαλυτές | 2.7g |
| Αδιάλυτες | 6.3g |
| Πρωτεΐνες | 16.6g |
| Λίπη | 0.7g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.6g |
| Νάτριο | 60mg |
Το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 30, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (30), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Σκόρδο αποξηραμένο (σκόνη) έχει γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →