Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι έχει γλυκαιμικό δείκτη 53, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 23 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 260 kcal |
| Υδατάνθρακες | 44g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 6g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 5g |
| Φυτικές ίνες | 5g |
| Διαλυτές | 1.5g |
| Αδιάλυτες | 3.5g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 4g |
| Νάτριο | 320mg |
Το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι έχει γλυκαιμικό δείκτη 53, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 23 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (53), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ψωμί Dave's Killer 21 δημητριακά & σπόροι έχει γλυκαιμικό φορτίο 23 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →