Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αποξηραμένος χουρμάς έχει γλυκαιμικό δείκτη 42, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το Αποξηραμένος χουρμάς κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αποξηραμένος χουρμάς είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 277 kcal |
| Υδατάνθρακες | 75g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 66.5g |
| Φυσικά | 66.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 6.7g |
| Διαλυτές | 2g |
| Αδιάλυτες | 4.7g |
| Πρωτεΐνες | 1.8g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.03g |
| Ακόρεστα | 0.07g |
| Νάτριο | 1mg |
Το Αποξηραμένος χουρμάς έχει γλυκαιμικό δείκτη 42, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αποξηραμένος χουρμάς έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (42), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αποξηραμένος χουρμάς έχει γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →