Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ζάχαρη από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το ζάχαρη από χουρμάδες κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ζάχαρη από χουρμάδες είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 300 kcal |
| Υδατάνθρακες | 75g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 66g |
| Φυσικά | 66.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 3g |
| Αδιάλυτες | 5g |
| Πρωτεΐνες | 2.5g |
| Λίπη | 0.5g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.4g |
| Νάτριο | 2mg |
Το ζάχαρη από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ζάχαρη από χουρμάδες έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ζάχαρη από χουρμάδες έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →