Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 70 kcal |
| Υδατάνθρακες | 17g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 14g |
| Φυσικά | 14.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.5g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0.7g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.03g |
| Ακόρεστα | 0.17g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (40), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Γλυκαντικό από ολόκληρο φρούτο έχει γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →