Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ανανάς γλυκός έχει γλυκαιμικό δείκτη 54, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το Ανανάς γλυκός κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ανανάς γλυκός είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 94 kcal |
| Υδατάνθρακες | 23.6g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 22.8g |
| Φυσικά | 22.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.4g |
| Διαλυτές | 0.7g |
| Αδιάλυτες | 1.7g |
| Πρωτεΐνες | 2.1g |
| Λίπη | 0.3g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.2g |
| Νάτριο | 4mg |
Το Ανανάς γλυκός έχει γλυκαιμικό δείκτη 54, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ανανάς γλυκός έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (54), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ανανάς γλυκός έχει γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →