Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπισκότο Cuor di Cereale έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Μπισκότο Cuor di Cereale κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπισκότο Cuor di Cereale είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 450 kcal |
| Υδατάνθρακες | 68g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 22g |
| Φυσικά | 4.0g |
| Προστιθέμενα | 18g |
| Φυτικές ίνες | 5g |
| Διαλυτές | 1.5g |
| Αδιάλυτες | 3.5g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 15g |
| Κορεσμένα | 3.5g |
| Ακόρεστα | 9g |
| Νάτριο | 350mg |
Το Μπισκότο Cuor di Cereale έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπισκότο Cuor di Cereale έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μπισκότο Cuor di Cereale έχει γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →