Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 110 kcal |
| Υδατάνθρακες | 23g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.4g |
| Φυσικά | 0.4g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.8g |
| Διαλυτές | 0.5g |
| Αδιάλυτες | 1.3g |
| Πρωτεΐνες | 2.5g |
| Λίπη | 0.9g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 0.7g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Καλλιεργημένο καστανό ρύζι έχει γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →