Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ έχει γλυκαιμικό δείκτη 63, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 340 kcal |
| Υδατάνθρακες | 67g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 16g |
| Διαλυτές | 4.8g |
| Αδιάλυτες | 11.2g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 0.3g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 400mg |
Το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ έχει γλυκαιμικό δείκτη 63, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (63). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το σκούρο ψωμί σίκαλης κράκερ έχει γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →