Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Λευκά φασόλια ξηρά έχει γλυκαιμικό δείκτη 31, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Λευκά φασόλια ξηρά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Λευκά φασόλια ξηρά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 333 kcal |
| Υδατάνθρακες | 60g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 23g |
| Διαλυτές | 6.9g |
| Αδιάλυτες | 16.1g |
| Πρωτεΐνες | 23g |
| Λίπη | 1.6g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 1.4g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Λευκά φασόλια ξηρά έχει γλυκαιμικό δείκτη 31, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Λευκά φασόλια ξηρά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (31), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Λευκά φασόλια ξηρά έχει γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →