Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το καραμελωμένη μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το καραμελωμένη μπανάνα κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το καραμελωμένη μπανάνα είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 40g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 30g |
| Φυσικά | 18.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 2.1g |
| Διαλυτές | 0.6g |
| Αδιάλυτες | 1.5g |
| Πρωτεΐνες | 1.2g |
| Λίπη | 0.3g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.2g |
| Νάτριο | 2mg |
Το καραμελωμένη μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το καραμελωμένη μπανάνα έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το καραμελωμένη μπανάνα έχει γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →