ψητή αλμυρή κρέπα

GI 55 · ΜέτριοςGL 12 / 100 g4/10

Μέτριο GI

55 GI

GL 12 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 4/10
  • περιέχει πρωτεΐνη από αυγά και τυρί
  • μέτριο γλυκαιμικό φορτίο

Το ψητή αλμυρή κρέπα έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος).

Ενημερώθηκε 5 Οκτ 2026 · Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το ψητή αλμυρή κρέπα είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

185
Θερμίδες
21 g
Υδατάνθρακες
8 g
Πρωτεΐνες
8 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες185 kcal
Υδατάνθρακες21 g
Σάκχαρα (σύνολο)2.5 g
Φυσικά2 g
Προστιθέμενα0.5 g
Φυτικές ίνες1.5 g
Διαλυτές0.5 g
Αδιάλυτες1 g
Πρωτεΐνες8 g
Λίπη8 g
Κορεσμένα4.2 g
Ακόρεστα3.8 g
Νάτριο420 mg

Βαθμός επεξεργασίας

65%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • περιέχει πρωτεΐνη από αυγά και τυρί
  • παρέχει ορισμένες φυτικές ίνες
  • μέτριο γλυκαιμικό φορτίο
  • περιέχει επεξεργασμένο αλεύρι
  • υψηλή περιεκτικότητα σε νάτριο

Αλλεργιογόνα

Δεν αναφέρεται κάποιο από τα 14 αλλεργιογόνα της ΕΕ

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του ψητή αλμυρή κρέπα;

Το ψητή αλμυρή κρέπα έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος) και γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100 g.

Είναι το ψητή αλμυρή κρέπα κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το ψητή αλμυρή κρέπα έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.

Πώς επηρεάζει το ψητή αλμυρή κρέπα το σάκχαρο αίματος;

Το ψητή αλμυρή κρέπα έχει γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το ψητή αλμυρή κρέπα στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.