Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 370 kcal |
| Υδατάνθρακες | 65g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 1.4g |
| Αδιάλυτες | 5.6g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 6g |
| Κορεσμένα | 1g |
| Ακόρεστα | 5g |
| Νάτριο | 500mg |
Το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ψημένα στον φούρνο πίτα τσιπς ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →