Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 45 kcal |
| Υδατάνθρακες | 8g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.5g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3.2g |
| Διαλυτές | 1g |
| Αδιάλυτες | 2.2g |
| Πρωτεΐνες | 2g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 1.3g |
| Νάτριο | 40mg |
Το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (20), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ψητή μπάμια με ελάχιστο λάδι και μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →