Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
malet pumpafröfyllning har ett glykemiskt index på 10, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra nuts rankas malet pumpafröfyllning bland de lägsta i glykemiskt index.
malet pumpafröfyllning är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 450 kcal |
| Kolhydrater | 10g |
| Socker (totalt) | 1g |
| Naturligt | 1.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 7g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 28g |
| Fett | 32g |
| Mättat | 6g |
| Omättat | 26g |
| Natrium | 5mg |
malet pumpafröfyllning har ett glykemiskt index på 10, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
malet pumpafröfyllning har ett lågt glykemiskt index (10), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
malet pumpafröfyllning har en glykemisk belastning på 1 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →