Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură cu ovăz și banane are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură cu ovăz și banane se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Prăjitură cu ovăz și banane este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 4.5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 3.5g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 40mg |
Prăjitură cu ovăz și banane are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Prăjitură cu ovăz și banane are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Prăjitură cu ovăz și banane are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →