Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu banane are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Plăcintă cu banane se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu banane este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 38g |
| Zaharuri (total) | 20g |
| Naturale | 8.0g |
| Adăugate | 12g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 10g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 4g |
| Sodiu | 180mg |
Plăcintă cu banane are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Plăcintă cu banane are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă cu banane are o încărcătură glicemică de 25 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →