Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură cu fasole și spanac are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură cu fasole și spanac se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Prăjitură cu fasole și spanac este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 140 kcal |
| Carbohidrați | 18g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 3g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 120mg |
Prăjitură cu fasole și spanac are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Prăjitură cu fasole și spanac are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Prăjitură cu fasole și spanac are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →