Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Porumb copt la cuptor are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Porumb copt la cuptor se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Porumb copt la cuptor este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 96 kcal |
| Carbohidrați | 21g |
| Zaharuri (total) | 4.5g |
| Naturale | 4.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.7g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.9g |
| Proteine | 3.4g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1.3g |
| Sodiu | 15mg |
Porumb copt la cuptor are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Porumb copt la cuptor are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Porumb copt la cuptor are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →