Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plantain necoapt are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Plantain necoapt se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plantain necoapt este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 122 kcal |
| Carbohidrați | 31g |
| Zaharuri (total) | 6g |
| Naturale | 6.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.3g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.3g |
| Grăsimi | 0.4g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 2mg |
Plantain necoapt are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plantain necoapt are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plantain necoapt are o încărcătură glicemică de 14 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →