Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pizza cu ciuperci și brânză galbenă are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Pizza cu ciuperci și brânză galbenă se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Pizza cu ciuperci și brânză galbenă este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 34g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 1.5g |
| Fibre | 2.2g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.5g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 9g |
| Saturate | 4.5g |
| Nesaturate | 3.5g |
| Sodiu | 600mg |
Pizza cu ciuperci și brânză galbenă are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Pizza cu ciuperci și brânză galbenă are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Pizza cu ciuperci și brânză galbenă are o încărcătură glicemică de 22 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →