Mură pitică

GI 35 · ScăzutÎncărcătură glicemică 3 / 100 g9/10

IG scăzut

35 GI

Încărcătură glicemică 3 la 100 g

Scor Logi 9/10
  • Conținut ridicat de fibre
  • Conținut moderat de zaharuri naturale

Mură pitică are un indice glicemic de 35 (Scăzut).

Actualizat la 3 iul. 2026 · Surse: Echipa Logi Nutrition (compoziție derivată din USDA, asistată de AI) · Informațiile nu reprezintă un sfat medical · Raportează o eroare

Logi · Gestionează rezistența la insulină

Reduceți glicemia prin alegeri alimentare mai inteligente

Mură pitică este unul dintre cele 11.144 alimente pe care Logi le evaluează când fotografiezi o masă — cu porția.

Continuă pe web
Logi app, food index screen

Valori nutriționale (per 100g)

51
Calorii
8.6 g
Carbohidrați
2.4 g
Proteine
0.8 g
Grăsimi
per 100g
Calorii51 kcal
Carbohidrați8.6 g
Zaharuri (total)6.2 g
Naturale6.2 g
Adăugate0 g
Fibre6.3 g
Solubile2.2 g
Insolubile4.1 g
Proteine2.4 g
Grăsimi0.8 g
Saturate0.1 g
Nesaturate0.7 g
Sodiu1 mg

Grad de procesare

5%
Minimal
De ce acest scor?
  • Conținut ridicat de fibre
  • Bogată în vitamina C și antioxidanți
  • Încărcătură glicemică scăzută
  • Conținut moderat de zaharuri naturale
  • Conținut scăzut de proteine

Alergeni

Niciun alergen EU-14 menționat

Rețete cu IG scăzut pe Logi Food Coach

Întrebări frecvente

Care este indicele glicemic al Mură pitică?

Mură pitică are un indice glicemic de 35 (Scăzut) și o încărcătură glicemică de 3 la 100 g.

Este Mură pitică bun pentru persoanele cu rezistență la insulină?

Mură pitică are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.

Cum afectează Mură pitică glicemia?

Mură pitică are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.

Verifică Mură pitică în aplicația Logi, cu porția ta.

Food diary cheat sheet

PDF gratuit — 3 pagini

Jurnalul tău alimentar săptămânal

Notează mesele, sarcina glicemică și starea de spirit. Descoperă tipare în 3 săptămâni.

Fără spam. Dezabonare oricând.