Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mere are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 60 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Mere se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Mere poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 400 kcal |
| Carbohidrați | 70g |
| Zaharuri (total) | 40g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 35g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 12g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 6g |
| Sodiu | 400mg |
Mere are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 60 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mere are un indice glicemic ridicat (80). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Mere are o încărcătură glicemică de 60 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →