Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre de porumbel întreagă are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre de porumbel întreagă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre de porumbel întreagă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 140 kcal |
| Carbohidrați | 25.8g |
| Zaharuri (total) | 2.9g |
| Naturale | 2.9g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 6.7g |
| Solubile | 2g |
| Insolubile | 4.7g |
| Proteine | 7.2g |
| Grăsimi | 0.6g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 5mg |
Mazăre de porumbel întreagă are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mazăre de porumbel întreagă are un indice glicemic scăzut (32), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre de porumbel întreagă are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →