Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Corn cu crenvurst (făină de alac) are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Corn cu crenvurst (făină de alac) se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Corn cu crenvurst (făină de alac) este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 1.5g |
| Fibre | 3.5g |
| Solubile | 1.1g |
| Insolubile | 2.4g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 11g |
| Saturate | 3.5g |
| Nesaturate | 6g |
| Sodiu | 650mg |
Corn cu crenvurst (făină de alac) are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Corn cu crenvurst (făină de alac) are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Corn cu crenvurst (făină de alac) are o încărcătură glicemică de 19 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →