Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 370 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 6g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 5.8g |
| Sodiu | 80mg |
Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Con de ovăz de casă cu îndulcitor minim are o încărcătură glicemică de 33 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →