Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de lime are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Coajă de lime se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Coajă de lime este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 47 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 1.7g |
| Naturale | 1.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 10.5g |
| Solubile | 3.5g |
| Insolubile | 7g |
| Proteine | 1.5g |
| Grăsimi | 0.6g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 2mg |
Coajă de lime are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coajă de lime are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Coajă de lime are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →