Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Litchi are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Litchi se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Litchi este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 66 kcal |
| Carbohidrați | 16.5g |
| Zaharuri (total) | 15.2g |
| Naturale | 15.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.3g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.9g |
| Proteine | 0.8g |
| Grăsimi | 0.4g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 1mg |
Litchi are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Litchi are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Litchi are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →