Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte nuts, Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 520 kcal |
| Carbohidrați | 18g |
| Zaharuri (total) | 5g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 8g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 16g |
| Grăsimi | 42g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 35g |
| Sodiu | 120mg |
Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) are un indice glicemic scăzut (25), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clustere de nuci și semințe (legate cu albuș de ou sau sirop de fibre) are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →