Serek wiejski

Serek wiejski

GI 10 · NiskiŁG 2.1 / kubek8/10

Niski IG

10 GI

ŁG 2.1 na kubek (210 g) · ŁG 1 na 100 g

Wynik Logi 8/10
  • Około 11 g białka na 100 g, głównie wolno trawionej kazeiny, przy 98 kcal.
  • Słony jak na ser świeży: około 315 mg sodu na 100 g, około 700 mg w szklance.

Serek wiejski ma indeks glikemiczny 10 (Niski). Jedna kubek (210 g) dodaje ładunek glikemiczny 2.1.

Zrecenzowano 31 lip 2026 · Źródła: USDA FoodData Central #172179 , Zespół Logi Nutrition · Informacja nie stanowi porady medycznej · Zgłoś błąd

Zamiast tego

Formy Serek wiejski

Logi · Zarządzaj insulinoopornością

Obniż cukier we krwi lepszymi wyborami żywieniowymi

Serek wiejski to jeden z 11 150 produktów ocenianych przez Logi na podstawie zdjęcia posiłku — wraz z porcją.

Kontynuuj w przeglądarce
Logi app, food index screen
Porcje
PorcjaGramyŁG
1 tbsp14 g0.1
1/2 cup (4 oz)113 g1.1
1 pot (200 g)200 g2
1 cup, large curd210 g2.1
1 cup, small curd225 g2.3

Wartości odżywcze (na 100g)

98
Kalorie
3.4 g
Węglowodany
11.1 g
Białko
4.3 g
Tłuszcze
na 100g
Kalorie98 kcal
Węglowodany3.4 g
Cukry (wszystkie)2.7 g
Naturalne2.7 g
Dodane0 g
Błonnik0 g
Rozpuszczalny0 g
Nierozpuszczalny0 g
Białko11.1 g
Tłuszcze4.3 g
Nasycone1.7 g
Nienasycone2.6 g
Sód364 mg

Poziom przetworzenia

60%
Umiarkowany
Dlaczego taki wynik?
  • Około 11 g białka na 100 g, głównie wolno trawionej kazeiny, przy 98 kcal.
  • Mało węglowodanów (3,4 g na 100 g): ładunek glikemiczny poniżej 1.
  • Wersje light (81 kcal) i beztłuszczowa (72 kcal) mają prawie tyle samo białka.
  • Słony jak na ser świeży: około 315 mg sodu na 100 g, około 700 mg w szklance.
  • Nie zawiera błonnika.
  • Słodzone wersje smakowe (waniliowa, czekoladowa) dodają cukier, którego naturalny serek wiejski nie ma.

Policz ładunek glikemiczny posiłku ze składnikiem: Serek wiejski

Alergeny

Zawiera: mleko

Przepisy ze składnikiem: Serek wiejski

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest indeks glikemiczny produktu Serek wiejski?

Serek wiejski ma indeks glikemiczny 10 (Niski). Jedna kubek (210 g) ma ładunek glikemiczny 2.1; na 100 g ładunek glikemiczny wynosi 1.

Czy Serek wiejski jest dobry dla osób z insulinoopornością?

Serek wiejski ma niski indeks glikemiczny (10), co czyni go dobrą opcją dla osób z insulinoopornością.

Która forma Serek wiejski ma najniższy ładunek glikemiczny?

Spośród form Serek wiejski w tej bazie, Serek wiejski light ma najniższy ładunek glikemiczny (0.5 na 100 g).

Sprawdź Serek wiejski w aplikacji Logi, z własną porcją.

Food diary cheat sheet

Darmowy PDF — 3 strony

Tygodniowy dziennik jedzenia

Notuj posiłki, ładunek glikemiczny i samopoczucie. Wzorce widać po 3 tygodniach.

Zero spamu. Wypisz się kiedy chcesz.