Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Wedel mørk sjokolade har et glykemisk indeks på 23, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Wedel mørk sjokolade blant de laveste i glykemisk indeks.
Wedel mørk sjokolade er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 530 kcal |
| Karbohydrater | 46g |
| Sukker (totalt) | 28g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 26g |
| Fiber | 8g |
| Løselig | 2.4g |
| Uløselig | 5.6g |
| Protein | 6g |
| Fett | 36g |
| Mettet | 21g |
| Umettet | 13g |
| Natrium | 10mg |
Wedel mørk sjokolade har et glykemisk indeks på 23, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Wedel mørk sjokolade har et lavt glykemisk indeks (23), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Wedel mørk sjokolade har en glykemisk belastning på 11 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →