Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Teriyaki-laks har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 2 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre seafood rangerer Teriyaki-laks blant de laveste i glykemisk indeks.
Teriyaki-laks er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 185 kcal |
| Karbohydrater | 6g |
| Sukker (totalt) | 5g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 4g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 19g |
| Fett | 10g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 650mg |
Teriyaki-laks har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 2 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Teriyaki-laks har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Teriyaki-laks har en glykemisk belastning på 2 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →