Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket soyabønne har et glykemisk indeks på 16, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Tørket soyabønne blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørket soyabønne er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 446 kcal |
| Karbohydrater | 30.2g |
| Sukker (totalt) | 7.3g |
| Naturlig | 7.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 9.3g |
| Løselig | 2.8g |
| Uløselig | 6.5g |
| Protein | 36.5g |
| Fett | 19.9g |
| Mettet | 2.9g |
| Umettet | 17g |
| Natrium | 2mg |
Tørket soyabønne har et glykemisk indeks på 16, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Tørket soyabønne har et lavt glykemisk indeks (16), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørket soyabønne har en glykemisk belastning på 5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →