Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristede soyabønner har et glykemisk indeks på 18, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristede soyabønner blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristede soyabønner er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 450 kcal |
| Karbohydrater | 30g |
| Sukker (totalt) | 7g |
| Naturlig | 7.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 17g |
| Løselig | 5.1g |
| Uløselig | 11.9g |
| Protein | 39g |
| Fett | 21g |
| Mettet | 3g |
| Umettet | 18g |
| Natrium | 2mg |
Ristede soyabønner har et glykemisk indeks på 18, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Ristede soyabønner har et lavt glykemisk indeks (18), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristede soyabønner har en glykemisk belastning på 5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →