Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fermenterte soyabønner har et glykemisk indeks på 33, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 4 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Fermenterte soyabønner blant de laveste i glykemisk indeks.
Fermenterte soyabønner er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 212 kcal |
| Karbohydrater | 12.1g |
| Sukker (totalt) | 4.9g |
| Naturlig | 4.9g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 5.4g |
| Løselig | 1.6g |
| Uløselig | 3.8g |
| Protein | 18.7g |
| Fett | 11g |
| Mettet | 1.6g |
| Umettet | 8.6g |
| Natrium | 7mg |
Fermenterte soyabønner har et glykemisk indeks på 33, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 4 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fermenterte soyabønner har et lavt glykemisk indeks (33), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fermenterte soyabønner har en glykemisk belastning på 4 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →