Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 470 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 35g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 30g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 4g |
| Fett | 20g |
| Mettet | 9g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 350mg |
Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladekjeks med nederlandsk kakao (Archway) har en glykemisk belastning på 49 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →