Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladekake har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladekake blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladekake kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 350 kcal |
| Karbohydrater | 65g |
| Sukker (totalt) | 38g |
| Naturlig | 6.0g |
| Tilsatt | 32g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 6g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 4.5g |
| Natrium | 180mg |
Sjokoladekake har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 49 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladekake har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladekake har en glykemisk belastning på 49 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →