Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladebar har et glykemisk indeks på 49, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladebar blant de laveste i glykemisk indeks.
Sjokoladebar er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 535 kcal |
| Karbohydrater | 59g |
| Sukker (totalt) | 48g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 45g |
| Fiber | 3.4g |
| Løselig | 1g |
| Uløselig | 2.4g |
| Protein | 4.9g |
| Fett | 30g |
| Mettet | 18g |
| Umettet | 10g |
| Natrium | 80mg |
Sjokoladebar har et glykemisk indeks på 49, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladebar har et lavt glykemisk indeks (49), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sjokoladebar har en glykemisk belastning på 29 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →