Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sitronjuicepulver (usøtet) har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Sitronjuicepulver (usøtet) blant de laveste i glykemisk indeks.
Sitronjuicepulver (usøtet) er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 250 kcal |
| Karbohydrater | 60g |
| Sukker (totalt) | 20g |
| Naturlig | 20.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 4g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 10mg |
Sitronjuicepulver (usøtet) har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sitronjuicepulver (usøtet) har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sitronjuicepulver (usøtet) har en glykemisk belastning på 12 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →