Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rugbrød med hummus og persille har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rugbrød med hummus og persille blant de laveste i glykemisk indeks.
Rugbrød med hummus og persille er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 210 kcal |
| Karbohydrater | 32g |
| Sukker (totalt) | 2.2g |
| Naturlig | 2.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6.5g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 7.5g |
| Fett | 5.5g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 4.2g |
| Natrium | 420mg |
Rugbrød med hummus og persille har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Rugbrød med hummus og persille har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rugbrød med hummus og persille har en glykemisk belastning på 14 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →