Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet rugbrød med frøblanding har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet rugbrød med frøblanding blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristet rugbrød med frøblanding er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 250 kcal |
| Karbohydrater | 40g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 1g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 2.1g |
| Uløselig | 4.9g |
| Protein | 9g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 0.8g |
| Umettet | 4.5g |
| Natrium | 450mg |
Ristet rugbrød med frøblanding har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet rugbrød med frøblanding har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristet rugbrød med frøblanding har en glykemisk belastning på 20 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →