Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rugbrød med avokado og kakaopasta har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rugbrød med avokado og kakaopasta blant de laveste i glykemisk indeks.
Rugbrød med avokado og kakaopasta er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 250 kcal |
| Karbohydrater | 32g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 10g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 6g |
| Fett | 10g |
| Mettet | 1.8g |
| Umettet | 7.5g |
| Natrium | 350mg |
Rugbrød med avokado og kakaopasta har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Rugbrød med avokado og kakaopasta har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rugbrød med avokado og kakaopasta har en glykemisk belastning på 14 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →