Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rugmel type 2000 har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rugmel type 2000 blant de laveste i glykemisk indeks.
Rugmel type 2000 er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 305 kcal |
| Karbohydrater | 62g |
| Sukker (totalt) | 1.5g |
| Naturlig | 1.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 13g |
| Løselig | 3.9g |
| Uløselig | 9.1g |
| Protein | 9g |
| Fett | 2g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.7g |
| Natrium | 2mg |
Rugmel type 2000 har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rugmel type 2000 har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rugmel type 2000 har en glykemisk belastning på 28 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →