Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Roti har et glykemisk indeks på 62, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Roti over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Roti er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 270 kcal |
| Karbohydrater | 55g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6g |
| Løselig | 1.8g |
| Uløselig | 4.2g |
| Protein | 8g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 5mg |
Roti har et glykemisk indeks på 62, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Roti har et moderat glykemisk indeks (62). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Roti har en glykemisk belastning på 34 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →