Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosmarin parmesanbrød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rosmarin parmesanbrød blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rosmarin parmesanbrød kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 290 kcal |
| Karbohydrater | 48g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 1g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 10g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 3.5g |
| Natrium | 600mg |
Rosmarin parmesanbrød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosmarin parmesanbrød har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rosmarin parmesanbrød har en glykemisk belastning på 34 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →