Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Romano bønner har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Romano bønner blant de laveste i glykemisk indeks.
Romano bønner er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 31 kcal |
| Karbohydrater | 7g |
| Sukker (totalt) | 1.4g |
| Naturlig | 1.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.4g |
| Løselig | 1g |
| Uløselig | 2.4g |
| Protein | 2g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.04g |
| Umettet | 0.16g |
| Natrium | 2mg |
Romano bønner har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Romano bønner har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Romano bønner har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →