Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet grønnsaks- og soppsaus har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Ristet grønnsaks- og soppsaus blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristet grønnsaks- og soppsaus er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 55 kcal |
| Karbohydrater | 9g |
| Sukker (totalt) | 3.5g |
| Naturlig | 3.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 1.8g |
| Fett | 1.2g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 1g |
| Natrium | 120mg |
Ristet grønnsaks- og soppsaus har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Ristet grønnsaks- og soppsaus har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristet grønnsaks- og soppsaus har en glykemisk belastning på 3 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →